ISU ME v krasokorčuľovaní: Úprava času začiatkov súťaží

csolley testa

program10.01.2016

Mesto Bratislava bude už o pár dní hostiť ISU majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní. Najlepší pretekári starého kontinentu sa predstavia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od 27. do 31. januára 2016.  Medzinárodná korčuliarska únia (ISU) upravila na základe skompletizovaných prihlášok súťažiacich začiatok otváracieho ceremoniálu a krátkych programov.

 

Európsky šampionát v krasokorčuľovaní odštartuje v stredu 27. januára oproti pôvodnému plánu o 45 minút neskôr, teda o 10:15 hod. krátkym programom žien. V ňom bude mať svojho zástupcu aj Slovensko – Nicole Rajičovú. Otvárací ceremoniál príde, v porovnaní s pôvodným rozpisom, na rad taktiež o 45 minút neskôr, a to o 16:45. Záštitu nad šampionátom prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý ho osobne otvorí.

Ďalšou zmenou v čase začiatku súťaže je štvrtkový (28. 1. 2016) krátky program tanečných párov, ktorý odštartuje s 55-minútovým posunom o 12:25 hod. a predstavia sa v ňom aj slovenskí reprezentanti Lukáš Csölley, Federica Testa. Piatkové krátke programy športových dvojíc uvidia fanúšikovia a diváci o 15 minút neskôr, konkrétne od 13:45 hod.

Všetky zakúpené vstupenky platia napriek miernym časovým posunom. Začiatky zvyšných súťaží, rovnako ako nedeľňajšej exhibície, zostávajú v pôvodných časoch.

TEXT: OV ISU ME 2016